תיקון נזילות בברז בכיור מטבח - אילוסטרציה

תיקון נזילות

נזילה היא אחת הבעיות היותר מורכבות בתחום האינסטלציה. המורכבות נובעת מעצם איתור מדויק של מקור הבעיה ולא מעצם התיקון עצמו שכן הוא יחסית פשוט. בזכות הטכנולוגיה שהגיעה גם לתחום זה, קיימים כלים רבים המסייעים למזער נזקים בטיפול בנזילות. כדי לתקן נזילה בצנרת כבר לא צריך לפרק את כל הריצוף, לחפש את מקור הנזילה ורק אז לתקן. כיום, יש מצלמות מיוחדות וכלים מקצועיים נוספים המסייעים לגילוי ואיתור מדויק של מקום הבעיה ובכך ניתן להימנע משבירת מרצפות מיותרות ומגרימת הוצאות הנוספות לתיקון הנזילה.

נזילה מתרחשת בעיקר כתוצאה מהתיישנות החומר ומשחיקת הצינורות. נזילה עלולה לגרום להרס רב ולנזקים רבים בעיקר אם לא מגלים אותה בזמן. כאשר נזילה מתרחשת בתוך הקיר ניתן לראות זאת על-ידי רטיבות. כשנזילה מתרחשת מתחת למרצפות ניתן לראות זאת על-ידי התרוממות של המרצפות. דרך נוספת לאיתור נזילה היא באמצעות מעקב על חשבוניות המים החודשיות. במידה ושמתם לב לחריגה משמעותית במיוחד בחשבון המים – בצריכה ובסכום לתשלום, בדרך-כלל הדבר מעיד על פיצוץ רציני בצנרת. במידה וחלה חריגה קטנה ניתן להניח כי מדובר בנזילה. בכל אחד מהמקרים יש להזמין אינסטלטור מקצועי בעל ניסיון ומוניטין בתחום.

במקרים רבים הנזילה מתרחשת בגובה, יש צורך באינסטלטור בעל תעודת סנפלינג המאושר לעבודה בגובה, על מנת לתקנה.

כאשר יש נזילה, כמעט בכל המקרים אין צורך בהחלפת מערכת הצינורות מפני שניתן לבצע תיקון נקודתי על-ידי השלמת הצינור, סידור ותיקון החלק הבעייתי, החדרת שרוול לתוך הצינור הפגום וסידר התקלה. חשוב מאוד לוודא שהבעיה מטופלת בצורה יסודית על מנת שלא תתרחש שוב.

יש לזכור שהזנחת הבעיה רק תחריף אותה, לכן אם גיליתם נזילה פנו לאינסטלטור מקצועי בהקדם וחסכו לעצמכם עוגמת נפש עתידית.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *