פתיחת סתימות בכיור במטבח - אילוסטרציה

פתיחת סתימות

כמעט ואין אדם שלא חווה במהלך חייו סתימה בצנרת, ולרוב זה קורה בזמן הכי פחות מתאים, המים לא ירדו באסלה, הכיור עלה על גדותיו, מי המקלחת פשוט סירבו להיכנס למערכת הביוב.
ניתן לנסות לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם על-ידי שימוש במה שכולנו מכנים פומפה או בנוזל לפתיחת סתימות: שופכים קצת מהנוזל לחור הסתום, מוזגים מעל מים חמים והנוזל מפרק את הלכלוך שגורם לסתימה. במידה ולא חל שיפור משמעותי כנראה שאתם צריכים אינסטלטור מקצועי.

יש לשים לב שבעל המקצוע הוא בעל תעודת אינסטלציה ורצוי להזמין אדם בעל ידע וניסיון רב בתחום.

קיימים מקרים רבים בהם הסתימה בצנרת היא לא במערכת הביוב אלא בגובה. במקרים מסוג זה יש להזמין אינסטלטור מקצועי בעל תעודת סנפלינג המכשירה אותו לעבודה בגובה.

סתימות נגרמות כתוצאה מהשלכת פסולת בלתי מתכלית למערכת הביוב או כתוצאה מחדירה של עשבים שוטים אל תוך הצנרת אשר גרמו לחסימה בצינורות. מומלץ מאוד לטפל בסתימות כמה שיותר מהר ובסמוך למועד הגילוי כדי שלא להגיע למצב של עוגמת נפש הן לבעלי הדירה בה התגלתה הבעיה, הן לדיירים בדירות הסמוכות וכמובן כדי להימנע מהוצאות מיותרות בהמשך. כאשר מתמהמהים בטיפול בסתימה עלול להיגרם נזק רציני יותר, סתימה גדולה יותר בניקוז וכן עלולים להיווצר ריחות רעים. פתיחת סתימות בדרך כלל מתבצעת תחילה על-ידי מכשיר המשחרר לחץ אדיר המפלס את דרכו בצינורות ומפרק את גורם הסתימה. במידה ולא השתחררה הסתימה ניתן להשתמש בספירלות חשמליות ובכלים נוספים עד להשגת שחרור הסתימה, גם בגובה.

במקרים מסוימים בהם יש צורך בכך, מפרקים את חלק הצינור הגורם לסתימה ומרכיבים שרוול לתוך הצינור כדי שלא יהיה צורך להחליף את כל הצינור וכדי לחסוך בעלויות עבור הלקוחות.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *