הגברת לחץ מים

בעיה בלחץ המים מתרחשת כאשר מפעילים את ברז המים וזרימת המים חלשה מאוד ולעיתים אף עד כדי טפטוף קל בלבד. במבנים ישנים, בתי מגורים וותיקים ובנייני דירות בעלי צנרת ישנה בעיית לחץ מים נפוצה יותר. לחץ מים נמוך יכול להיגרם ממספר סיבות – לכלוך שהצטבר בצנרת עם השנים, חלודה אשר גרמה לסתימת צינור, עשבים שוטים אשר נערמו במהלך השנים בתוך הצנרת ומונעים מעבר תקין של זרם המים ועוד.

לעיתים נדירות כאשר בעיית לחץ המים מתרחשת בכל הברזים בבית, מדובר במקרה בו השיבר נסתם. במקרה כזה יש לבצע ניקוי או החלפת החלק והבעיה נפתרת.

במקרים אחרים ישנה בעיה נקודתית בברז מסוים בבית בעקבות הצטברות אבנית בפילטר או בראש הברז, בדרך כלל ניתן לפתור את בעיית הלחץ על-ידי פתיחת הראש וביצוע ניקיון יסודי או החלפה בפילטר או ראש חדשים.

במקרים בהם בעיית לחץ המים מתרחשת רק בקומות העליונות ובמפלסים הגבוהים, יש צורך להתקין משאבה מיוחדת אשר תגרום באופן קבוע להגברת לחץ מים על מנת לפתור את הבעיה. יש לשים לב שלחץ המים לא גבוה מדי מהסיבה שלחץ חזק מדי עלול לגרום לפיצוץ הצינור בעיקר במבנים ותיקים ובמערכת צנרת ישנה.

הרוב המוחלט של הבעיות בלחץ המים נגרמות כתוצאה מסתימה בצנרת. ניתן לפתור זאת במספר דרכים – תיקון נקודתי של הסתימה, שחרור בעזרת לחץ פנימי המופעל בצנרת ולעיתים הזרמת לחץ מים לכיוון השני של הצנרת ובכך העלמת הגורמים לסתימה.

במידה ונתקלתם בבעיה בלחץ המים ואינכם בטוחים מה יש לבדוק ולאיזה גורמים בדיוק יש להתייחס אל תהססו ליצור אתנו קשר. חברת א.א.אברהם שירותי אינסטלציה בגובה יענו לכם בשמחה ויפתרו לכם את בעיית הגברת לחץ מים במהירות, יעילות ומקצועיות!

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *